YARIŞMA

TAKVİMİ

Önce Vatan Gazetesi ve Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri iş birliği ile organize edilen '' 2021 Ulusal Altın Fırça Ödülleri 3-9 Yaş Çocuklar Arası Resim Yarışması'' takvimi aşağıda belirtilmiştir. Eserlerinizi göndermeden önce diskalifiye olmamak için yarışma kurallarını dikkatlice okumanızı öneririz. Yarışmaya resimlerinizi 1 Şubat - 31 Mart arasında elimizde olacak şekilde E-posta veya WeTransfer ile yollayabilirsiniz. Yarınların büyük sanatçıları olan bütün Yarışmacı çocuklarımıza başarılar dileriz.

Yarışma Teması (Toprak ve Su)

 

Yeryüzünde yaşamamız için en çok ihtiyaç duyduğumuz Toprak, Su ve Hava olduğu gerçektir. Fakat yıllar boyunca tüm dünyamızda Toprak, Su ve Hava insanlık tarafından durdurulamaz bir şekilde kirletilmiştir. Bu yıl Toprak ve Suyun önemine çocuk gözüyle dikkat çekmek için Yarışmanın Teması Toprak ve Su olarak belirlenmiştir.

Yarışma Takvim

•  Sergi bitikten sonra bütün eserler ve sergi görselleri www.altinfircaodulleri.com sayfasında süresiz olarak yayınlanmaya devam edecektir. Yarışmada görev alan Komite üyeleri, Jüri Üyeleri ve tüm destekçilerin bilgileri de süresiz olarak yayınlanmaya devam edecektir. Yarışma ile ilgili internet basınında  çıkan haberlerin linkleri sayfalara yüklenerek süresiz olarak yayınlanmaya devam edecektir.

15 Ocak

•  İnternet  ve basın yolu ile tüm Türkiye'de yarışmanın ön duyurusu 1 numaralı basın bülteni ile gerçekleştirilecektir.

 

1 Şubat - 31 Mart

•  Eserlerinizi 1 Şubat'tan başlayarak 31 Mart akşamı mesai saati bitimine (19:00) kadar bize ulaştırmalısınız. Daha sonra gelecek olan eserler yarışma dışı kalıp değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

1 - 5 Nisan

•  Bütün eserler jürimiz tarafında değerlendirilerek kazananlar belirlenecektir.

 

 

10 Nisan

•  Sonuçlar İnternet sayfalarımızdan, sosyal medya hesaplarımızdan halka açıklanacaktır.

 

21 Nisan

•  Pandemi yasakları el verirse  Nişantepe Orman Park içerisinde bulunan Toprak Okulunda yada komitenin karar vereceği başka bir mekanda Ödül töreni gerçekleştirilecektir. Pandemi yasakları ödül törenini gerçekleştirmeye engel olursa internet aracılığı ile youtub'dan  yayınlanacaktır.

 

•  Dereceye giren bütün eserler 360 Sanal Sergi de yayınlanacaktır. Sergi 1 ay boyunca açık kalacaktır.

 

23 Nisan

 

•  Yarışma ile ilgili haberler Türkiye'de bulunan (Yerel ve Ulusal) bütün basın organlarına ve TV  haber kanallarına servis edilerek kamuoyu bilgilendirilecektir. (Servis 21 Nisan'da gerçekleşecektir)